DÜĞÜN ORGANİZASYON Rotating Header Image

Sonbahar Aylarında Düğün Organizasyonu Tavsiyeleri

Sonbahar aylarında düğün organizasyonBir sonbahar düğünü planlamak üzeresiniz ve biraz ilhama mı ihtiyacınız var? İşte imdadınıza koşacak harika tavsiyeler. Organizasyonun ayrıntılarına girmeden önce aklınızdan çıkarmamanız gereken iki şey var:

Sonbaharda okullar açılır ve çocuklu ailelerin koşuşturmacası da başlar. Okula hazırlık ya da ertesi gün okula gidecek çocuk derdi gibi davetlilerinizin takviminde yaza göre farklılaşma başlar. Düğün tarihinizi belirlerken bu noktaları atlamayın.

Sonbaharda havanın size nasıl bir sürpriz yapacağı belli olmaz. Güneşli bir sabahın ardından akşam fırtına çıkabilir. Düğününüzü açık havada düzenliyorsanız, hava bozulursa içeri geçebileceğiniz bir ek salon, ısıtıcılar ya da branda gibi düğünün erken bitmemesi adına tedbirlerinizin olmasına özen gösterin.

Şimdi geçelim romantik sonbaharda gerçekleştirilebilecek harika bir düğün organizasyonunun ayrıntılarına:

Sonbahar İçin Düğün Davetiyeleri

Davetiye, menü ya da benzeri düğününüzde davetlilere verilecek her türlü kağıt malzemede kullanacağınız sonbahar motifi seçeneğiniz bol. Sararmış yapraklar ya da meşe palamutları, gün batımı gibi bir temanız olabilir.

Dilerseniz sadece kağıt ve mürekkep seçiminde sonbahar renklerini kullanarak da gereken mesajı verebilirsiniz. Kahverengi, turuncu, koyu kırmızı ve kızıl emrinizde.

Ya da davetiyenizin köşesine iliştirilen farklı malzemeden düşmüş bir yaprak detayına ne dersiniz?

Sonbahar Düğün Mekanları

Sonbahar öyle bir mevsim ki adeta tüm davetlerin, kuru yapraklar arasında yürünecek, henüz pes etmemiş doğayla içiçe olunacak ve mevsim renklerinin tadının çıkarılabileceği yerlerde olması için baskı yapıyor. Parklar, yarı açık bahçeler, üzüm bağları, çiftlikler ya da geniş bahçeli tarihi mekanlar…

Eğer açık hava seçeneğiniz yoksa en azından manzarası olan ve sonbahar manzarasının tadının çıkarılabileceği bir yer arayabilirsiniz.

Sonbahar Düğünü Dekorasyonu

Sonbahar düğünü için hangi renkleri kullanabileceğinize dair en büyük ipucunu doğanın kendisinden alabilirsiniz. Kırmızı, turuncu, kahverengi, kızıl, sarı, altın dore, bronz gibi geniş bir palet emrinizde.

Mevsimin havası mutlaka samimi ve çiftlik havası estiren bir düğün için size baskı yapmasın. Koyu çikolata kahverengisi, kırmızı, altın ve bronz renkleriyle son derece şık ve zengin görünümlü bir düğün organizasyonuna imza atabilirsiniz.

Konukların kendilerini evlerinde hissetmeleri, hele ki tatil mevsiminin bitmesinden sonra hoş bir atmosfer yaratabilir. Kahve çekirdekleri ya da elma şekerlerini dekorasyon ya da hediye amaçlı kullanabilirsiniz. Küçük ahşap kutular ya da el işi süslemeler ortamı ısıtacaktır.

Sonbahar Düğün Organizasyonunda Çiçekler

Gül, papatya, ayçiçeği gibi hala etrafta olan sonbahar çiçeklerini düğününüzü renklendirmek için kullanabilirsiniz. Aranjmanlarınıza elma, armut ya da böğürtlen gibi meyve süslemeleri eklemeniz hoş bir ayrıntı olabilir. Çiçekleriniz için toprak kaplar, ahşap çiçeklikler kullanmanız son derece uygun olacaktır.

Düğün Yemeği

Artık hava çok sıcak olmadığına ve sebzeler de tam kıvamına olduğuna göre zengin bir menü hazırlamanız mümkün. Çorba, et, sebzeli garnitür gibi çok çeşitli bir menü oluşturulabilir.

Özellikle de sonbahardaki bir açıkhava düğününde, konukların içini ısıtacak ve dışarının tadını çıkartacak alkollü içecekler ya da sıcak servis edilecek içecekler çok yerinde olabilir.

Düğün Pastası

Taze meyve dolu, çikolatalı bir pasta tam da bir sonbahar düğünü için ideal. Daha enteresan bir fikir istiyorsanız balkabağı ya da kestaneli pastayı deneyebilir hem sonbahar temanızı bozmamış hem de sıradanlığı bozmuş olursunuz.

Düğün organizasyonları, açılış organizasyonları, nişan organizasyonları ve catering hizmetleri için bize (0212) 250 63 07 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Catering Hizmeti

Tuna Catering Teklif Talep Formu

Yorum Yapın