DÜĞÜN ORGANİZASYON Rotating Header Image

Kış Düğünü Organizasyonu Fikirleri

Kış düğünleriBu yazımızda Aralık, Ocak, Şubat gibi kış aylarında evlenecek olanlara işlerini kolaylaştıracak ve bu özel günü daha da unutulmaz kılacak birkaç kış düğünü organizasyonu fikri vermek istedik.

Kış düğünleri sanılanın aksine her zaman zor olmak zorunda değil. Doğru tercihlerle kışın da düğününüzü çok şık ve masalsı bir havaya büründürebilirsiniz.

Önce ilk etapta göz önünde bulundurmanız gerekenlere bir bakalım:

Hava Koşulları: Düğün organizasyonunuzun gerçekleşeceği yere bağlı olarak sert bir hava sizi ve konuklarınızı zorlayacak olabilir. Böyle bir havaya denk gelme ihtimaline karşın düğün mekanınızı seçerken konukların mekana ulaşmak için açık havada fazla yürümek zorunda kalmamasını ya da mekanın yapısı sebebiyle dışarıda durmak zorunda olmamalarını koşullarınız arasına sokun.

Tatiller: Yeni yıl ya da okul tatili sebebiyle konuklarınızın özellikle Ocak ayı için bazı planları olabilir. Onlar tatil için yolculuk planı ve masraf yapmadan siz düğün tarihinizi yaymaya başlayın.

Kış Düğünü İçin Organizasyon Tavsiyeleri

Kış Düğünü Davetiyeleri

Davetiyenize ya da menü, düğün kartları gibi benzeri düğününüzle ilgili konuklarınıza dağıtılacak tüm kağıt işlerinize kışla ilgili motifler ekleyin. Kar taneleri ya da çam dalları gibi göze hoş gelen, romantik ayrıntılardan faydalanın.

Beyazdan şaşmayın. Beyaz renk, etrafta kar olsun olmasın kışla bütünleşmiştir ve havada sadece gri bulutlar olsa dahi, siz etrafı beyaza bürüyerek ilk karı getirdiğiniz izlenimi yaratabilirsiniz.

Elbette bembeyaz bir mekan yaratıp soluk bir organizasyona imza atacak değilsiniz. Hem kış aylarına hem beyaza hem de düğün gibi özel bir organizasyona son derece yakışacak dore, lame, sim ve metalik renklerde pırıltılı aksesuarlardan, ayrıntılardan ve süslemelerden davetiyenizde olduğu gibi düğününüzde de mutlaka yararlanın.

Kış Düğünü Mekanları

Havanın soğukluğuna karşın siz samimi ve sıcak bir ortam yaratarak düğün organizasyonunuzu akıllara kazıyın. Ateşi ve pelüşü mekanınıza eklemeye bakın. Ya da bir kış manzarasından faydalanabileceğiniz bir mekan biliyorsanız, hiç durmayın.

Kış aylarına büyük düşünmek yaraşır. Yazın olduğu gibi kır bahçelerinde uçuşan elbiseler yerine şimdi büyük bir balo salonunda son derece şık elbiseler giymek için davetlilere bir şans yaratabilirsiniz. Kış ayında düğün organizasyonu yapanlar için hiçbir şey aşırıya kaçmayacaktır. Her süsleme ya da her ultra şık ayrıntı havayı ancak ısıtacaktır!

Mevsimin aktivitelerini şöyle bir gözden geçirin. Kayak merkezi ya da bir dağ evi az sayıda davetlisi olanlar için düğün organizasyonu kışın biraz mola vermek adına da kullanılabilir.

Kışın Düğün Dekorasyonu ve Aksesuarlar

Renk paletinden başlarsak, beyaz, krem rengi, gümüş ve altın rengi, buz mavisi ve siyah gibi pek çok seçeneğiniz var. Sandalye ve masalarda kullanılacak kristal detaylar son derece vurucu etkiler yaratabilir.

Ateşten az önce de bahsetmiştik. Balo salonunda şömine ateşine yer olmayabilir ama mumlar ve ufak meşalelerle her mekanı en azında görsel olarak ısıtacağınız kesin. Işıklandırmanız ne kadar iyi olursa olsun mumun çekici gücünü sakın küçümsemeyin. Hem sıcak hem de şık bir atmosfer sağlayacakları garantidir.

Yılbaşı temasından azar azar kendi düğün organizasyonunuz için fikir aşırmanızda bir sakınca yok. Çam ağaçları, melekler, çam yaprakları ve diğer süslemeler sizin davetinize de neşe katabilir.

Kış Çiçekleri

Yaz aylarının o rengarenk kır çiçeklerine içiniz gitmesin. Kışın da kamelyalar, güller, orkideler ya da lilyumlar çiçekçilerde mevcut. Çiçekçiniz ya da organizatörünüzle konuşarak hangi çiçekleri kullanabileceğinize dair ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Çiçek aranjmanlarınıza kristal benzeri taşlar, sim ya da çam yaprakları gibi detaylar ekleterek görünümlerini zenginleştirebilirsiniz. Çiçeklerin yanında tealight, minik çanlar ya da küçük mumluklar yer alabilir, farklı buketler oluşturulabilir.

Eteğinizi tutmak isteyecek minik nedimeleriniz varsa onlar da ufak bir simli konfeti torbası taşıyabilir ve siz yürürken arkanızdan şık bir kar yağdırabilirler.

Kış Düğünü İçin Yemek Menüleri

İşte yazın kısıtlanan ama kış davetlerinde hele ki yemekli düğünlerinde son derece zenginleşen diğer bir kış düğünü seçeneği. Kışın vücudumuzun daha çok yağa ihtiyacı vardır ve yazın olduğu gibi menünün hafif tutulması zorunluluğu artık yoktur. Üstelik yiyeceklerin sıcaktan hemen tazeliklerini kaybedeceği korkusu da ortadan kalkar.

İçeceklerle ilgili olarak konuklarınızın içini ısıtacak alkollü içecekleri ya da farklı kahve seçeneklerini menünüze eklemeniz davetlileri memnun edecektir. Sıcak şarap ya da kremalı kahve gibi sürprizler düğününüzü renklendirebilir.

Düğün Pastası

Düğün pastanızın bembeyaz olması için harika bir fırsat. Kar tanesi deseni, veya taze beyaz bir çiçekle hareketlendirebilirsiniz. Dışı beyaz çikolata kaplı pastanızı böğürtlenli ve çikolatalı olarak düşünebilir, konuklarınızın içini gerektiği gibi ısıtabilirsiniz.

Kış Düğünleri İçin Dekoratif Kumaşlar

Kadife, saten ve ipek gibi ağır kumaşlar bir kış düğünü organizasyonunda hiç de göze batmayacaktır.  Gelinliğiniz elbette mevsimden bağımsız olarak büyük ihtimalle kolsuz, straples ya da kısa kollu olacaktır. Gelinliğinizin renginde minik bir etol, küçük bir kürk manto ya da beyaz kapüşonlu pelerin gibi çok şık üstlerle mekana giriş yapabilirsiniz.

Tüm bu beyaz atmosferde özellikle kış aylarında damatlara tavsiyemiz siyahtan şaşmamaları. Beyazla oluşturacakları kontrast onları resimlerde çok daha iyi gösterecektir!

Düğün organizasyonları, açılış organizasyonları, nişan organizasyonları ve catering hizmetleri için bize (0212) 250 63 07 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Düğün Catering

Tuna Catering Teklif Talep Formu

Yorum Yapın