DÜĞÜN ORGANİZASYON Rotating Header Image

Hesaplı Ama Şık Düğün Organizasyonu

ucuz düğün organizasyonuÇoğu düğün sahibi, fazla bütçe ayıramayacağı için, sade bir nikah kıymaktan başka bir çaresi olmadığı inancını taşır. Oysa belki ayırdıkları bütçenin de altında kalarak, çok şık ve hiçbir eksiği bulunmayan bir düğün planlamaları pekala mümkündür. İlk kez evlenecek olmanın getirdiği heyecan ve organizasyon konusundaki tecrübesizlikler hayal gücünü kısıtlar. İşte az harcayarak unutulmaz bir günü mümkün kılabilecek ipuçları.

Davetli Sayısı

Hemen bir karar vermeniz gerekiyor. Ömür boyu gülümseyerek hatırlayacağınız şık bir düğün günü mü istiyorsunuz yoksa hiç tanımadığınız onlarca kişiyi çağırmak adına, ayak üstü ‘evet’ dediğiniz birkaç saat sizin için yeterli mi? Ne kadar az davetliniz olursa o kadar ucuz ve şık bir düğününüz olacak. Yakın akraba ve arkadaşların ardından davet edilecekler listesini gönül rahatlığıyla kırpın. Emin olun siz bu günü bir ömür hatırlayacaksınız ama gelenlerin çoğu o günden sonra belki de bir daha karşılaşmayacağınız insanlar olacak.

Ucuz Düğün Mekanları

Düğün mekanı, hemen her düğün için en çok para ayrılması gereken kalemdir. Otellerin ya da yalıların bu kadar pahalı olmasının sebebi ise sadece mekan değil, yemek, fotoğraf, dekorasyon gibi hizmetleri de veriyor olmalarıdır. Öyleyse bir düşünelim. Şöyle güzel bahçesi olan geniş bir park, belki bir yakınınızın şehre yakın yazlık evi ya da belediyenin halka açık plajları, bahçeleri (herhangi bir ek hizmet vermeyecekleri için) hesaplı seçenekler olabilir. Semtinizde sıkça uğradığınız bir kafe ya da lokanta, hatta pek de göze çarpmayan bir otelin terası düğün günü kapatmanız için gayet uygun ücretler isteyebilir.

Ucuz Düğün Tarihi

Tahmin edebileceğiniz gibi haftasonunu ya da yazın en cıvıltılı günlerini tercih ederseniz mekan fiyatları da ona göre yüksek olacaktır. Hafta içini ya da sezon dışı ayları bir deneyin. Fiyatların ne kadar düştüğünü göreceksiniz.

Düğün Yemeği Yerine Kokteyl

Sizce yemekli düğün yerine kokteyl daha mı ucuz? Oysa bir catering firmasıyla görüşürseniz masalı bir yemek servisiyle, kokteyl servisi için istyecekleri ücretin aynı olduğunu görürsünüz. Eğer gerçekten bu masrafı kısacaksanız çok daha fazlasını yapmanız gerekiyor. Neden içkileri siz almıyorsunuz? Orta halli birkaç şişe şarap, biraz rakı ve yerli votkayla misafirlerinize çakır keyif olma şansı verebilirsiniz. İçki su gibi akacak diye bir şart yok. Üstelik kimsenin sarhoş olmaması düğünün kabusa dönüşmemesi için de iyi olur.

Düğünün Saatlerini Kısıtlayın

İçki ve yiyeceklerin tükenmesini ya da mekanın pahalıya patlamamasını sağlamanın başka bir yolu da düğün saatini sınırlamak. Kimseyi sabaha kadar eğlendirmek zorunda değilsiniz. Davetiyenize saat yazın. İki saatlik bir kokteyl herkesle el sıkışmaya yeter de artar bile. Bir de kutlamayı erken saatlerde yapmayı düşünürseniz, spot ışıkları, alevler ya da mumlar gibi aydınlatma masrafını da düşürebilirsiniz.

Özel Fotoğrafçı Şart Değil

Bugün hepimizin evinde, ne çektiğimizi anında gördüğümüz dijital kameralarımız var. Bu özel günde birkaç unutulmaz kare çekecek biri davetliler arasında mutlaka vardır. Bir fotoğraf stüdyosunda size özel profesyonel kareler çekildikten sonra düğün için bırakın konuklar kendi fotoğraflarını çeksinler. Parti havasında geçecek bir ortamda bu kimseyi rahatsız etmeyecektir.

Ucuz Düğün Pastası

Şu çok katlı ve çoğu kez de üst tarafı kartondan yapılan pastalar artık o kadar da ilginç değil. Düğün pastası yerine minik kekler, ufak pastalar, özel tatlılar alıp bir tatlı köşesi oluşturabilirsiniz. Gelin ve damat  kendilerine özel, ufak bir çiçekle süslenmiş tek katlı pastalarını kesebilirler.

Ucuz Gelinlik

Bugün epey ironik olarak, parası olanlar gelinlik yerine şık beyaz elbiseleri tercih ederken, bütçesi kısıtlı olanlar kabarık eteklere yönelmekte. Modern ve sade olun. Mutluluğunuz o gün sizi zaten güzelleştirecek. Gelinlik mağazası gezmek yerine, abiye giysiler satan mağazalara bakın. Beyaz elbiselerin bir demet çiçek ve başınızdaki duvağınızla nasıl da gelinliğe dönüşüverdiğine hayret edeceksiniz.

Düğün organizasyonları, açılış organizasyonları, nişan organizasyonları ve catering hizmetleri için bize (0212) 250 63 07 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Tuna Catering

Tuna Catering Teklif Talep Formu

Yorum Yapın