DÜĞÜN ORGANİZASYON Rotating Header Image

Düğün İçin Alkollü İçecekler Nasıl Seçilmeli?

Düğün yemeği için ayırdığınız bütçenin önemli bir kısmını alkollü içecekler için verdiğinizi bilmelisiniz. Bu yüzden alkollü içecek seçimi yaparken tercihleriniz bütçenizin içinde kalıp kalamayacağınızın belirlenmesinde etkili olacaktır. Düğün kokteyli ya da yemekli düğün organizasyonları sırasında hangi marka ve ne tür alkollü içeceklerin servisinin yapılacağı kadar kişi başına düşen miktarlarda önem taşımaktadır.

Öncelikle düğünü organizasyonu yapacağınız mekândan, alkol kullanılıp kullanılmayacağı konusunda kesin bir teyit alın ve alkol servisi sırasında kısıtlamaları olup olmadığını öğrenin. Örneğin bazı düğün mekânları sizin çalıştığınız catering firması dışında kendi elemanlarını kullanmanızı isteyebilir.

İçecek türlerini belirleyin. Kırmızı ve beyaz şarap, rakı, viski, votka, bira ve diğer ürünlerin hepsini seçebilir veya bütçenizi korumak adına bazılarını eleyebilirsiniz. Sadece yabancı markalarda bulunan alkollü içecekler fiyatı artıracaktır.

Düğün esnasında konukların alkollü içecekleri açık bardan sel-servis almalarını sağlayabilirsiniz. Açık barlar hoş bir görünüm ve kullanım kolaylığı sağlasa da pahalıya gelebilir. Catering firması ile hangi içkiden kişi başına tam olarak kaç cl düştüğünü öğrenin. Konuk sayınızı ve herkesin aynı içkiyi içmeyeceğini düşünerek aşağı yukarı bir karar verebilirsiniz.

Opsiyon olarak alkollü içecekleri limitlendirebilirsiniz. Eğer oturmalı bir düzeniniz her masaya belirlediğiniz içkilerden birer şişe koyarak konukların kendi servislerini yapmasını sağlayabilirsiniz. Bu durumda en çok tercih edilen alkollü içeceğin kırmızı ve beyaz şarap olduğunu unutmayın.

Düğün organizasyonları ve catering hizmetleri için bize (0212) 250 63 07 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Tuna Yemek

Tuna Catering Teklif Talep Formu

Yorum Yapın