DÜĞÜN ORGANİZASYON Rotating Header Image

Düğün Fotoğrafları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Düğün fotoğrafçılarıDüğün günü sabahtan başlar heyecan. Saç, makyaj, giyinme, nikah, pasta derken bir de bakarsınız ki aylardır hazırlandığınız bu özel gün bir çırpıda sona ermiş. Paha biçilmez hatıralarınız geriye kalır elbette. Bu sebeple düğün videosu ve fotoğrafları, o günü tekrar tekrar yaşatmak adına oldukça önemlidir.

Genellikle vesikalık fotoğraf çektirmek için uğradığınız birçok fotoğrafçı, düğün fotoğrafı hizmeti de vermektedir. Fotoğraf adeti, anında basım yapılıp yapılmayacağı gibi kıstaslara göre yapılan ücretlendirme sonucu 500 TL ile 2000 TL arasında değişen fiyatlara bu hizmeti alabilirsiniz. Eğer nikahınız belediye binasında kıyılıyorsa, kimi belediyelerin dışarıdan fotoğrafçı gelmesine izin vermediğini ve bu hizmeti ücretli olarak kendilerinin verdiğini aklınızda bulundurun ve mutlaka bilgi alın.

Düğün mekanınızla ilgili görüşmeye gittiğinizde fotoğraf hizmeti verip vermedikleri hakkında bilgi alın. Çoğu otel bu hizmeti pakete dahil etmektedir.

Diğer bir alternatifiniz de sadece düğün fotoğrafı çeken kişilerle anlaşmanız olabilir. İnternet aracılığıyla bu kişilere ulaşabilirsiniz.

Fotoğrafçınız ister profesyonel biri ister bir arkadaşınız olsun her koşulda aklınızda bulundurmanız gerekenlere gelince… Burada sıraladıklarımıza bir göz atarak düğününüz bittikten sonra da uzun yıllar o günlere dönmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Gelin ve Damada Özel Fotoğraf Çekimi

Konuklar daha gelmeden önce, makyajınız akmamış ve saçınız bozulmamış haldeyken şöyle birkaç kare poz almayı fotoğrafçınız da tavsiye edecektir. Fotoğrafçısını ancak düğün mekanında görecek olanlar eğer özel manzaralı bir yerde çekim isterlerse dışarıdan fotoğrafçı ayarlamak durumunda kalabilirler. Bu çekim için fotoğrafçınızla belirlediğiniz bir yerde tamamen hazırlanmış olarak buluşmanız gerekecek. Eğer belirlediğiniz mekan düğün mekanına uzaksa, erkenden hazırlanmaya başlamalısınız. Bu özel günde herkes etrafınızda pervane olacak, doğru. Ama geç kalırsanız fotoğrafçınız sizi beklemeyecektir.

Ailece Düğün Fotoğrafı

Aile büyükleriyle mümkünse düğünden önce, mekanınız henüz kalabalıklaşmamışken ve herkes bir yana dağılmamışken aile fotoğraflarını çektirin. Anne babayla ayrı, kardeşlerle ayrı hatta erken gelen yakın arkadaşlarla ayrı fotoğraflarınızı garanti altına alın. Konuklarla fotoğraf çektirme maratonu bir kez başladıktan sonra kiminle fotoğrafınız var kiminle yok, unutacaksınız.

Düğün Fotoğraflarında Nasıl Poz Vereceksiniz

Düğün öncesi ayna karşısında güzel bir gülümseme çalışın. Doğallık en güzeli ama tanımadığınız uzak akrabalarla yan yanayken ya da yorgunluktan gözünüz kararmışken de fotoğraflanacağınızı unutmayın. Konuklar orada oldukları için ne kadar memnun olduğunuzu görmek isterler. Bunun için de kocaman bir gülümsemeden daha iyisi yoktur.
Gülümseme en önemli kozunuz. Ancak duruşunuzla tamamlamanız gerekecek. Her fotoğraf öncesi dik durduğunuzdan emin olun. Mümkün olduğunca konuklarla yakın durmaya ve onlara belden sarılır şekilde poz vermeye gayret edin. Boşa sarkan kolların ve samimiyetsiz görüntülerin önüne geçmiş olursunuz.

Doğal Gözüken Düğün Fotoğrafları

Kabul etmeliyiz ki habersiz çekilen doğal fotoğrafları hep daha çok beğeniriz. Donmuş bir kareden ziyade yaşamın akışını çok daha iyi yansıtırlar. Makyajınız, saçınız ve giysiniz son derece özenli olduğuna göre bu tür fotoğraflardan korkmanız için bir sebep yok. Yakınlarınızdan, arkadaşlarınızdan dijital fotoğraf makinelerini getirmelerini isteyin. Kendi fotoğrafçınız bu tür kareler için zaman bulabilirse en güzeli. Ama fırsat olmazsa da amatör kameraların yakalayacakları o gülümseten anları garanti altına alın.

Düğün organizasyonları, açılış organizasyonları, nişan organizasyonları ve catering hizmetleri için bize (0212) 250 63 07 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Tuna Yemek

Tuna Catering Teklif Talep Formu

Yorum Yapın