DÜĞÜN ORGANİZASYON Rotating Header Image

Doğru Düğün Mekanı Nasıl Seçilir?

Düğün mekanlarıGideceğiniz ilk mekanın müdürüyle buluşmadan önce, düğün mekanının sizin için doğru olup olmadığını anlamak adına bazı önemli unsurları göz önünde bulundurmalısınız.

Düğün mekanı şüphesiz düğün organizasyonu bulmacasının en önemli parçasıdır. Bu ana maddeye gerekli özeni göstermek istemeniz de normal.

Düğün Mekanı Seçerken Dikkate Alınacaklar

Düğününüzün Teması ve Tarzı

Otel havuz başlarından başlayarak sonsuz mekan seçenekleri önünüzde duruyor. Özel kulüplerden eski yalılara, her biri özel gecelerde hizmet sunmaya hazır. Seçmeden önce ne tür bir düğün istediğinize karar vermelisiniz.

Günümüzde düğünlerin gitgide daha çok yaratıcı ve kişilere özel olduklarını söylemek abartı olmaz. Bu sizin düğününüz. Annenizin, anneannenizin hatta en yakın arkadaşınızın düğünü değil. Bu hayatınız boyunca bir kez olabilecek ve masrafı hiç de küçümsenemeyecek bir organizasyon. Gözlerin size çevrildiği bu özel zamanda öne çıkacak bir düğün organizasyonu yapma şansınızı kullanın. Kişiliğinizi bir düşünün. Düğününüzün diğerleri gibi mi yoksa diğerlerine örnek mi olmasını istiyorsunuz? Şehir aşığı olmanız kır düğünü yapmanıza engel değil.

Bu konuya biraz zaman ayırın. Düğünde yansıtmak istediğiniz tarz ve tema mekan seçmenizi de kolaylaştıracaktır. Sadece otelleri, düğün salonlarını ya da kulüpleri değil, bahçeleri, tarihi mekanları ya da parkları da aklınıza getirin.

Düğününüzün Coğrafi Konumu

Nerede evlenmek istiyorsunuz? Büyüdüğünüz şehirde mi yoksa nişanlınızın memleketinde mi? Belki de Karayip Adalarını istiyorsunuz. Günümüzün jet sosyete çiftleri sayesinde bu fikirlere alışığız. Farklı bir seçeneği aklınıza getirmekten korkmayın. Belki de seçeceğiniz tarzla birlikte bir sahil evi, çiftlik evi ya da gökdelen manzaralı lüks bir balo salonu mekanınız olacaktır.

Düğünün Büyüklüğü

Temanıza karar verdiniz ve size yakın tarihi bir mekanı da beğendiniz. Ancak düşünmeniz gereken çok önemli bir ayrıntı, mekanın kapasitesi olacaktır. Seçtiğiniz yerin kaç kişilik olduğu çok önemli bir kriter çünkü seçtiğiniz yer ne kadar güzel olursa olsun 300 kişiyi 150 kişilik bir yere sığdırmaya çalışırsanız, şık bir organizasyon yerine sinirli konuklarla dolu bir mekanınız olur. Mekanı ziyaret etmeden önce internet sitesinden ya da telefon ederek kaç kişilik organizasyonlara açık olduklarını öğrenebilirsiniz. Dans pisti olan ve olmayan mekanlar arasında büyük oranda kapasite farklılığı olacaktır.

Düğün Organizasyonunuza Uygun Bir Mekan Seçin

Yukarıda sayılanları göz önünde bulundurduktan sonra seçtiğiniz mekanlarla ilgili bir liste yapın. Listenizi fazla geniş tutmaktan kaçının. Daha sonra her mekandan randevu alın ve mekanın yöneticisiyle görüşün. Sorularınızı önceden hazırlayın.  Düğün mekanı seçerken nelere dikkat etmelisiniz yazımızdan bu konuyla ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Düğün organizasyonları, açılış organizasyonları, nişan organizasyonları ve catering hizmetleri için bize (0212) 250 63 07 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Catering Organizasyon

Tuna Catering Teklif Talep Formu

Yorum Yapın