DÜĞÜN ORGANİZASYON Rotating Header Image

Alternatif Düğün Süsleme Fikirleri

Geleneksel olarak düğüm mekân süslemeleri olan çiçekler, sandalye giydirme ve masa süslemelerinden çok hoşlanmıyorsanız bu düğünüzde hiç bir dekorasyon olmayacağı anlamına gelmez.

Alternatif süslemeler kullanarak düğününüze gelecek konuklar için hem farklı hem de şaşırtıcı bir mekân elde edebilirsiniz. Bu yazımızda geleneksel düğün süslemeleri yerine kullanabileceğiniz farklı süslemeler ile ilgili bir kaç fikir vermek istedik.

Aşağıda yer verdiklerimiz ilk olarak aklımıza gelen süsleme alternatifleri. Siz bunlara onlarca daha farklı ve hoş fikir ekleyebilirsiniz.

Görsel Aşk

Düğün mekânı girişine, üzerine süslemelerle oluşturulmuş fotoğraf çerçeveleri bulunan, sizin ve nişanlınızın fotoğraflarının yer aldığı büyük bir pano yerleştirebilirsiniz. Fotoğraf panosuna isterseniz her iki taraftan aile büyüklerinin, anne babaların sizle çekilmiş fotoğraflarını da ekleyebilirsiniz.

Meyve Piramidi

Davetlilerinizin oturduğu masalara çiçek yerine silindir vazolara doldurulmuş rengârenk mevsim meyvelerinden oluşan bir süs koyabilirsiniz. Eğer bu bir yaz düğünüyse masanızı deniz kabukları, minareler, deniz taşları ile süsleyebilirsiniz.

Nikâh Şekeri Yerine Balık

Düğünlerde nikâh şekeri hediye etmek yerini yavaş yavaş alternatif ürünlere bırakmaya başladı. Benim şahsen en çok sevdiğim nikâh şekeri alternatifi sivil toplum kuruluşlarının fidan dikim projelerine bağış yapmak. Her fidan için size sertifika veriyorlar ve sizde bu sertifikaları konuklarınıza dağıtabiliyorsunuz. Daha ilginç bir fikir olarak küçük, estetik cam kaplarda bir tatlı su balığı hediye edebilirsiniz. Özellikle çocuğu olan konuklarınız bu hediyeye bayılacaktır. Bunun nasıl olacağı konusunda akvaryum ve balık satışı yapan dükkânlarla konuşabilirsiniz.

Doğal Süsler

Eğer sonbahar ya da aylarında evlenecekseniz ve düğününüz kapalı bir mekanda düzenlenecekse doğal taşları, yaprakları, kozalakları doğal süsleme malzemeleri olarak kullanabilirsiniz. Bu ortama daha romantik bir hava katacaktır. Dekorunuzu büyük mumlar ile destekleyebilirsiniz.

Şarap Şişesinden Gaz Lambası

Dış mekânda bir düğün organizasyonu yapıyorsanız romantik bir aydınlatma için mumlu fenerler, gaz lambaları kullanabilirsiniz. Rengârenk şarap şişeleri çok kolay gaz lambasına dönüştürülebilir. Yine böyle loş bir aydınlatma düşünürseniz cam kâseler içerisinde su üzerine yerleştirilmiş yüzen tea-light mumlar kullanabilirsiniz.

Düğün organizasyonları, açılış organizasyonları, nişan organizasyonları ve catering hizmetleri için bize (0212) 250 63 07 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Tuna Yemek

Tuna Catering Teklif Talep Formu

Yorum Yapın