DÜĞÜN ORGANİZASYON Rotating Header Image

Açık Hava Düğün Mekanları

Açık Hava Düğün MekanlarıÖzellikle yağmur ihtimalinin bulunmadığı yaz aylarında tercih edilen açık hava düğün mekanları düğün organizasyonlarına benzersiz bir hava katmakla birlikte yarattığı atmosfer açısından gelen konukların güzel zaman geçirmesini sağlamaktadır. Bu yazımızda açık hava düğün mekanları ile ilgili bilgilerin yanı sıra açık havada düğün düzenlerken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda tavsiyeleri bulabilirsiniz.

Açık Hava Düğünleri

Açık havada düzenlenen düğünlerde hava koşullarını bir kenara bırakırsak dikkat etmeniz gereken önemli konuların başında davetlilerin düğün mekanını kolay bulup bulamayacağı gelmektedir. Eğer şehrin dışında çok da bilinmeyen bir mekan seçtiyseniz düğün davetiyelerinin içine açık adres tarifi ve küçük bir krokinin bulunduğu bir kart ekleyebilirsiniz. Açık hava düğünleri düğün salonlarında düzenlenen organizasyonlara göre daha ayrıntılı bir planlama gerektirmektedir.

Açık Hava Düğün Mekanları

Açık hava düğün mekanları arasında araştırma yaparken davetli sayınızı aşağı yukarı bilmeniz ve mekan için düğün bütçenizde ne kadar para ayıracağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Açık havada organize edilen düğünlerin avantajlı yönlerinden biride süslemelerin iç mekanlar kadar önemli olmamalısıdır. Özellikle yeşil ve çiçekli bir mekan bulduysanız doğa sizin için gerekli süslemeyi yapacaktır. Düğün günü aşırı sıcak ya da yağmurla karşılaşmak istemiyorsanız doğru ayı belirlemelisiniz. Wunderground adresinden bulunduğunuz ilin ya da ilçenin hava durumu arşivlerine bakarak aşağı yukarı bir fikir edinebilirsiniz.

Düğün organizasyonu için açık hava bir yer ayırıyorsanız ancak yemek, servis, içecek, süsleme gibi hizmetleri ayrı ayrı firmalardan satın almak istemiyorsanız restoran ya da bahçesi bulunan bir otelle anlaşarak tüm hizmetleri tek bir paket halinde satın alabilir ya da bir düğün organizasyon firması ile anlaşarak tüm bu işleri halletmesini sağlayabilirsiniz.

Açık hava düğün mekanları söz konusu olduğunda akla ilk gelen bahçeler olmakla birlikte sahil kenarları da güzel bir atmosferde benzersiz bir gün düzenlemek için ideal mekanların başında gelmektedir. Sahil’de düzenleyeceğiniz bir düğünde kullanılacak en küçük süslemeler bile mekanın hoşluğuyla birleşerek davetlilerinizin farklı bir organizasyona geldiklerini fark etmelerini sağlayacaktır.

Açık Hava Düğün Mekanları İçin Süslemeler

Yeşil bir alan, açmış çiçekler, ağaçlar açık hava düğün mekanı süslemelerinin çoğunu sizin için doğal olarak gerçekleştirecektir. Bu yüzden açık hava düğünleri için bütçenizde çok fazla bir miktar ayırmanıza gerek yok. Mekanın özelliklerine göre kullanılacak dekoratif mumlar, ağaçlara asılan fenerler gibi küçük detaylar süsleme için yeterli olacaktır. Masa örtüleri, sandalye giydirmeleri için düğün temanıza göre doğaya uygun pastel renkler kullanabilirsiniz. Eğer mekanda nikah kıyılacak masanın yeri, yürüme yolu, açık büfe kurulumu gibi özel düzenlemelere gidecekseniz mekan sahibi ile bu konuları netliğe kavuşturup en az 1 ay öncesinden bu düzenlemelere başlamalısınız.

Son olarak; evet açık hava düğün mekanları gerçekten bu özel gününüzde tercih edilebilecek en iyi seçenekler arasında yer almaktadır ancak açık hava düğün organizasyonu için mekanın kolay ulaşılabilir olması, konukların rahat edebileceği bir ortam sunulması ve tabii ki hava durumu dikkat edilmesi konuların başında gelmektedir. Eğer şehrin çok dışında bir mekan bulursanız yiyecek ve içecekler, ses tertibatı, masa ve sandalyeler, süslemeler gibi taşınması gereken malzemeler için ekstra nakliye ücreti ödemeniz gerekebilir. Ancak mekanın doğal güzelliği ile tüm konuklarınızı büyüleyebilir ve unutamayacakları bir düğün organizasyonu yaşamalarını sağlayabilirsiniz.

Düğün organizasyonları, açılış organizasyonları, nişan organizasyonları ve catering hizmetleri için bize (0212) 250 63 07 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Tuna Yemek

Tuna Catering Teklif Talep Formu

Yorum Yapın